MUTFAK TASARIMI

Mutfak Dekorasyon ve Tasarım

Yeni ev alanlar ya da evini yenilemek isteyenler için en önemli bölümlerden biri de mutfaktır. Kadınlar gün içinde uzun süre vakit geçirdiği için mutfağına özel önem verirler. Mutfak tasarımları öncelikle kullanışlılık açısından yapılmalıdır. Alanı en verimli şekilde değerlendirmek için doğru tasarım fikirlerine yer verilmelidir.

Mutfak Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak tasarımı için Marjinal Mimarlık yaratıcılığından yararlanabilirsiniz. Mutfak tasarımında önemli olan unsurlar şöyledir;

Renk Seçimi: Mutfak yapısına uygun renk seçimi yapılmalıdır. Karanlık ve küçük göstermemesi adına ferah ve aydınlık renklere yer verilmelidir. Ayrıca mutfakta dolap ve duvar renkleri de birbirini tamamlamalı ve keskin geçişler olmamalıdır.
Döşeme: Döşemeler mutfak yapısına uygun olarak seçilmelidir. Kolay temizlenen, leke tutmayan, ısı ile darbeye karşı dayanıklı seçenekler masaya yatırılmalıdır. Bunun yanında tarzınıza uygun modeller seçilmeli, göz yormaması için minimal tasarımlı döşeme tiplerine yoğunlaşmak daha doğru olur.
Tezgah Seçimi: Tezgahta mermer, granit, kompozit gibi malzeme seçenekleri vardır. Tezgahlar asit ve ısıya karşı dayanıklı malzemelerden üretilmelidir. Tezgah seçiminde mutfak dolapları, renk, müşteri talepleri ve bütçe gibi unsurlara dikkat edilmelidir.
Mutfak Duvar Tasarım: Mutfak tasarımları içinde duvarlar önemlidir. Duvarlar renk olarak genel yapıyla uyumlu, mutfağın daha aydınlık olacağı şekilde olmalıdır. Ayrıca kolay temizlenen ve kir tutmayan duvar rengi tercih edilmelidir.
Aydınlatma Seçimi: Mutfak aydınlatması ferahlığı yakalamak ve rahat çalışabilmek için çok önemlidir. Tezgah, ocak ve çalışma alanlarının aydınlık olması gerekir. Talebe göre üst dolapların altına LED aydınlatma çözümleri sunarak ekstra ışık kaynağı yaratılabilir.
Depolama Alanları: Kadınlar için mutfakta depolama alanları çok önemlidir. Kreatif çözümler ve verimli kullanım fikirleriyle mevcut alandan maksimum depolama alanı çıkarmaya odaklanılmalıdır.

İstanbul Mutfak Tasarımı

İstanbul Mutfak Tasarımı

İstanbul mutfak tasarımı çalışmaları için Marjinal Mimarlık tarafından yapılacak bir proje desteği alabilirsiniz. Bütçenize, tarzınıza ve taleplerinize uygun bir mutfak yaratmak istiyorsanız ekibimiz hizmetinizdedir. Modern çözümlerle birlikte her detayıyla sizi yansıtan ve kullanışlılık açısından maksimum fayda sağlayacak mutfak tasarım projeleri yürütüyoruz. İstanbul’da evini yenileyecek ya da yeni ev satın alan tüm müşterilerimizi bekliyoruz.

˄