Kafe Restoran Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kafelerde ve restoranlarda hizmet kalitesi ve lezzet seviyesinin üste çıkmasıyla birlikte müşterileri artık dekorasyon ve konseptler çekmeye başladı. İnsanlar kendilerini rahat hissettikleri bir dekorasyona sahip olan kafeleri ve restoranları tercih ediyorlar. Müşteri odaklı, ilgi çekici bir dekorasyon çalışması yapan işletmeler rakiplerinin önüne kolayca geçmeyi başarıyor.

Dekorasyon çalışmalarında öncelikle müşteri kitlesini doğru analiz etmek önemlidir. Tüketici talebine göre modern, klasik, rustik ya da retro bir dekorasyon projesi oluşturulabilir. İşletmenizi dekore ederken öncelikle profesyonel bir destek almanız şart. İşletmelerin dekorasyonunda tarzlar farklı olsa da konfor, estetik ve ortam sıcaklığı her çalışmada düşünülen ortak payda olmayı başarıyor.

Bu rehberimizde sizlere kafe restoran dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktaları anlatacağız.

Tarzınızı Belirlemeden Çalışmaya Başlamayın

İşletmenizde bir dekorasyon projesi geliştirmeden evvel yapmanız gereken tarzınızı belirlemektir. Tarzınızı belirlerken hedef kitlenizi belirlemeli ve hedef kitlenize uygun bir çalışma planlamalısınız. Ayrıca menünüz ve işletmenizin konsepti de tarzınızı belirlerken önemlidir. Tarzınızı belirledikten sonra kullanacağınız mobilyalardan dekoratif detaylara kadar her türlü noktaya eğilebilirsiniz.

Kafe Restoran Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Şık Dekorasyon Unsurları Kullanın

Kafe ve restoran gibi işletmelerde mekanın iç dekorasyonu müşteriler için önemli bir rol oynar. İş yemeği ya da romantik bir akşam yemeği için müşteriler genellikle lüks restoranları tercih ederler. Mobilyalarınızın koyu renkleri, yer döşemelerinin kaliteli olması gibi unsurlarla işletmenizin müşteri tarafından lüks olarak algılanmasını sağlayabilirsiniz.

Kullandığınız dekoratif detaylar ve doğru aydınlatma çalışmalarıyla işletmenizin estetik ve şık bir tarza bürünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca servis yapacağınız tabaklardan içecekleri koyacağınız bardaklara kadar her unsuru şık ve uyumlu ürünler arasından seçebilirsiniz.

İç Konumlandırmaya Dikkat Edin

Kafe ve restoran dekorasyonunda en önemli aşamalardan biri iç mekanlarda konumlandırmadır. İnsanlar bu tarz işletmelerde kendilerini rahat hissedecekleri ve hareket alanı bulabilecekleri şekilde ferah bir ortam isterler. Bu yüzden masalar arasında belirli bir boşluk bırakmalısınız.

İç konumlandırmada işletmenizin nimetlerinden de yararlanın. Manzaraya sahip bir işletmeniz varsa olabildiğince çok kişinin manzarayı görebileceği bir konumlandırma yapın. Bunun yanında sigara içilen alanları ve çocuk oyun alanlarını da doğru yere koyun. Çocuk oyun alanının masalardan görülmesi ebeveynlerin kendini rahat hissetmesine ve daha uzun süre vakit geçirmesine olanak tanıyacaktır.

Profesyonel Dekorasyon Desteği Alın

Kafe ve restoran dekorasyonunda yapılan en büyük hata işletme sahiplerinin kendi başlarına iş yapmasıdır. Her ne kadar zevk sahibi olsanız ve trendleri takip etseniz de doğru seçimi yapamayabilirsiniz. Dekorasyon konusunda uzman bir iç mimardan destek alarak elinizdeki bütçeyi en verimli şekilde kullanabileceğiniz bir dekorasyon çalışması yapabilirsiniz.

Profesyonel bir destek sayesinde işletmenizin alanı, özellikleri, konseptiniz, hedef kitleniz, tarzınız gibi birçok unsuru göz önüne alarak dekorasyon projesi oluşturabilirsiniz. Kafe ve restoran dekorasyonunda profesyonel bir bakış açısı size çok şey kazandıracaktır.

Renkleri Doğru Kullanın

Kafe ve restoran dekorasyonunda renk seçimi çok önemlidir. Müşterileriniz kapıdan girdikleri anda renkler sayesinde işletmeniz hakkında bir algı oluştururlar. İnsanları yemek yemeye itecek, ferah hissetmelerini sağlayacak, içeride vakit geçirmelerini ve açlık hissi oluşturacak renkleri tercih etmeye çalışın. Bunun için profesyonel danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Kullandığınız renkleri mobilya ve dekoratif detaylarla destekleyin.

Kafe ve restoran dekorasyonu doğru şekilde yapıldığında insanlar daha menünüzü görmeden sizin bu işi rakiplerinizden iyi yaptığınızı düşünecektir. Birçok işletme ilgi çekici dekorasyon fikirleriyle müşteri kitlesi oluşturmaktadır. Ancak dekorasyon tek başına yeterli değildir. Kaliteli hizmet ve güçlü bir menü ile çektiğiniz müşteri kitlesini korumayı başarmalısınız.

Ayrıca kafe restoran tasarım ve mimari danışmanlık hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.

˄