Trend Banyo ve Mutfaklar Nelerdir?

Evlerde belki de en çok vakit geçirilen alanlar mutfaklardır. Bu yüzden özellikle kadınların en çok titiz olduğu yerlerin başında mutfaklar geliyor. Geniş mutfaklar dekorasyon açısından çok elverişlidir. Ancak küçük mutfaklarda da son yıllardaki başarılı dekorasyon trendleriyle istediğiniz yaşam alanını ortaya çıkarabilirsiniz.

Bir yaşam alanını dekore ederken trendlere uygun çalışmayı herkes ister. Şimdi sizlere son yıllardaki mutfak trendleri hakkında bilgi verelim;

Mutfak Trendleri Nelerdir?

Mutfaklarda son yıllarda görülen trendleri üç farklı kategoride toplayacağız;

Trend Banyo ve Mutfaklar Nelerdir?

Mutfakta Renk Trendi:

Bir yaşam alanında ortamda en önemli unsurlardan biri doğru rengi seçmektir. Mutfaklarda da doğru rengi seçmek gerekir. Renk seçimi mutfağın atmosferine doğrudan etki etmektedir. Doğru renk seçimiyle en kötü malzemelerin olduğu mutfakları dahi kusursuz alanlara çevirebilirsiniz. Son yıllarda mutfakta renk trendleri doğal tonlardır. Meşe rengi, siyah tonları, koyu mavi, portakal rengi gibi seçenekler yoğun olarak tercih edilmektedir. Siyah ve gri birlikteliği de mutfağınızda size estetik sonuçlar sunacaktır.

Mutfakta Dolap Trendleri:

Mutfaklarda dolaplar çok önemlidir. Son yıllarda en çok tercih edilen mutfak dolap renkleri arasında griye ek olarak beyaz ya da siyah da kullanılmaktadır. Ayrıca gümüş rengi kaplama dolaplar da öne çıkan trendler arasındadır. Mutfak masasında da son yıllarda doğal ahşap renkleri öne çıkmaktadır. Mutfaklarda beyaz eşya seçenler için siyah ya da gri renkler daha fazla ön plana çıkmaya başladı.

Mutfakta Minimalist Yaklaşım:

Küçük evlerin artmasıyla birlikte mutfaklarda da minimalist yaklaşıma yönelim başladı. Kalabalık olmayacak çok sade tasarıma sahip bir mutfak birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Sizler de mutfaklarınızda şıklığı yakalamak istiyorsanız sadelikten vazgeçmeyin. Ana malzemeler dışında bir şey olmadığı için hareket alanı da rahat olur. İnsanlar artık sadece işine yarayacak malzemelere mutfakta yer vermeye başlamıştır.

Buraya kadar mutfak trendlerinden bahsettik. Banyo tasarımı da son yıllarda büyük değişiklikler geçirmeye başladı. Dekorasyon çalışmalarında banyo trendleri hakkında da detaylı bilgiler vereceğiz. Evlerde artık insanlar daha modern ve hijyenik malzemeler kullanarak sade ve zarif banyolar oluşturmaya başlıyor.

Banyo Trendleri Nelerdir?

Herkesin kafasında mükemmel banyo olgusu farklıdır. Öncelikle nasıl bir banyo istediğinizi dikkate almalısınız. Banyonuzun ölçüsü ve fiziki koşulları tercih edeceğiniz tasarım fikirlerinde çok önemlidir. Son yıllarda klasik banyo tasarımının yerini minimalist yaklaşımlar alıyor.

Günümüz banyo trendleri arasında geniş ve büyük aynalar kullanımı var. Özellikle küçük alanlarda genişlik algısı yaratmak için bu doğru bir seçimdir. Ayna seçimi sayesinde ferah bir banyo elde ederken diğer taraftan da ışığı en iyi şekilde yansıtma fırsatı elde edebilirsiniz.

Banyo tasarımında yeni trend fayans ve taş yüzeyleri, banyo tekstili ve aksesuarla birlikte diğer dekorasyon ekipmanların uyumlu renk tonlarına sahip olmasıdır. Monokrom uyum yakalayarak banyonuzda göz yorucu detaylardan kurtulabilirsiniz ve sade bir hava yaratabilirsiniz.

Banyonuzun duvarlarında açık renge sahip ve gözünüzü yormayacak fayanslar tercih ederek daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Işık yansıtma konusunda başarılı olan beyaz fayanslar doğru seçim olacaktır. İnce uzun dikdörtgen şeklindeki fayanslar yoğun olarak tercih edilmektedir. Böylece tavan yüksekliğini de illüzyona katabilirsiniz.

Küçük banyo tasarımı trendleri arasında eşyaların nitelikli depolanmasına yönelik ekstra alanlar yaratılması da vardır. İşlevsel duvar nişi ya da gizli raf sistemleri size ekstra depolama alanları yaratacaktır. Ekstra depolama alanları en modern banyo dekorasyonu arasında yer alıyor.

Ayrıca mutfak tasarımı ve mimarlık danışmanlık hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.

˄